Ana Sayfa

KURUMSAL

Hakkımızda

Zulfikarlar Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş., özel ve kamu sektörü kuruluşlarının ve nihai tüketicilerin gereksinimleri nedeniyle, petrol ve petrol ürünleri satın almak, ithal etmek ve ülkenin çeşitli yerlerinde dağıtım ve stok ağları oluşturup pazarlamasını yapmak ve akaryakıt sektörünün saygın, önde gelen  dağıtıcı firmalarından biri olmak amacıyla, 1994 yılında kurulmuş, süregelen yıllarda bu vizyon doğrultusunda gerekli çalışmalarını yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş. 350’ye yakın istasyon sayısı, 4 akaryakıt terminali, 7 bölge temsilciliği, 10 ikmal noktası, 200’ü aşkın personeli ve her gün genişleyen satış ve pazarlama ağıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

2001 yılında yaşanan yönetim değişikliği ile başlayan değişim çalışmalarını ilk günkü kararlılıkla devam ettiren Turkuaz Petrol, bu çerçevede müşteri odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda müşterilerinin istekleriyle daha yakından ilgilenen deneyimli bir satış, pazarlama ve lojistik kadrosu oluşturmuştur.

Turkuaz Petrol, istasyonların belirlenen görünüm standartlarına göre yeniden düzenlenmesini amaçlayan " Yeni Kurumsal Kimlik Projesi " ile 200’e yakın istasyonun kurumsal kimlik, teknoloji ve altyapı revizyonunu tamamlayarak, akaryakıt istasyonlarını ziyaret eden müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan modern istasyonlar haline getirmiş ve yeni istasyonları da bu vizyon doğrultusunda kurmaya devam etmektedir.

Turkuaz Petrol; yasalar ve toplum nazarında sahip olduğu saygın konumunu koruyarak, yenilikçi bakış açısını faaliyetlerine yansıtıp, tüm faaliyetlerini uluslararası standartlarda, hukuka, yasalara, çevreye, insana saygılı ve şeffaf bir biçimde sürdürmeyi amaçlamaktadır. 

Turkuaz Petrol, son yıllarda, akaryakıt sektöründe en fazla büyümeyi hedefleyen ve kaydeden dağıtım şirketlerinden biri olmuştur.